0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
اخبار و مقالات
  • 549
  • 12 مرتبه
گوشی‌های شیائومی به حسگر پیشرفته برای هشدار زلزله مجهز می‌شوند

گوشی‌های شیائومی به حسگر پیشرفته برای هشدار زلزله مجهز می‌شوند

17/03/1400

شیائومی سال ۲۰۱۰ برای اولین بار هشدار زلزله را به رابط کاربری خود برای گوشی‌های موبایل و تلویزیون‌های هوشمند اضافه کرد. اخیرا شیائومی اطلاع رسانی کرده بود که از زمان ارائه این قابلیت، در مورد ۳۵ زمین‌لرزه به بزرگی ۴ ریشتر و بالاتر با مجموع ۱۲.۶۴ میلیون پیام هشدار داده است.شیائومی در ادامه نوآوری‌های خود ممکن است به گوشی‌های موبایل این امکان را بدهد که نه تنها پیام هشدار زلزله‌ها را دریافت کنند بلکه آن ‌ها را رصد میکند. برای انجام این کار، شیائومی باید گوشی‌های موبایل خود را به چند ح مجهز کند که فعالیت‌های لرزه‌ای زمین را اندازه‌گیری می‌کنند.

رابط کاربری MIUI شیائومی توانسته ۳۵ زلزله بالاتر از ۴ ریشتر را به کاربران  هشدار دهد

فناوری مهم شیائومی نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه نظارت بر زلزله می‌شود، بلکه تعداد ناظران آن را به میزان زیادی افزایش می‌دهد و شبکه ملی نظارت و هشدار سریع زلزله را بیش از پیش کامل می‌کند. با گذشت زمان، ویژگی جدید در تمام موبایل‌های شیائومی راه‌اندازی می‌شود.

اگر وقوع زمین لرزه مشخص شود، بزرگی، موقعیت مکانی و زمان آن به سرعت محاسبه شده و سپس پیام‌های هشدار دهنده‌ای برای افراد در معرض آسیب ارسال می‌شود. زمانی که هر گوشی شیائومی به فناوری مانیتور زلزله مجهز شود، مکان‌هایی که دارای سیستم مانیتور سنتی برای زلزله نیستند می‌توانند اطلاعات هشدار را سریع دریافت کنند.

البته در حال حاضر انتظار نمی‌رود که این ویژگی برای گوشی‌های موبایل شیائومی که در خارج از چین به فروش می‌رسند، ارائه شود.

گوشی‌های اندرویدی به شبکه جهانی تشخیص زلزله تبدیل می‌شوند - زومیت