0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
اخبار و مقالات
  • 552
  • 10 مرتبه
آمریکا می‌خواهد اطلاعات بیشتری درباره معاملات رمزارزها جمع‌آوری کند

آمریکا می‌خواهد اطلاعات بیشتری درباره معاملات رمزارزها جمع‌آوری کند

20/03/1400

در ماه دسامبر، شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) پیشنهاد داد که صرافی‎‌ها، برخی اطلاعات مبادلات مربوط به کیف‌پول‌های رمزارز ناشناسی که روزانه بیش از ۱۰ هزار دلار مبادله می‌کنند را گزارش کنند. همانطور که فوربز عنوان می‌کند، به نظر می‌رسد هدف دولت این است که مبادلات رمزارزها بیشتر شبیه بانک‌ها و رمزارزها بیشتر شبیه به پول نقد باشند.

ارائه چنین درخواستی از سوی IRS برای انجام کاری درباره رمزارز‌ها به خصوص از زمان آغاز به کار بایدن، منطقی به نظر می‌رسد. چرا که دولت بایدن نیز پیشنهاد کرده که کارگزاران رمزارزها از جمله صرافی‌ها، اطلاعات مربوط به مشتریان خود از جمله سرمایه‌گذاران غیر مستقیم خارجی خود را گزارش دهند.

آخرین برنامه ارائه شده در این رابطه به وزارت خزانه‌داری آمریکا (که از نظر فنی IRS بخشی از آن است) مربوط می‌شود که در تاریخ ۳۰ اردیبهشت به طور رسمی از تمام صرافی‌ها درخواست کرد تا اطلاعات مربوط به معاملات بالای ۱۰ هزار دلاری را به اشتراک بگذارند. در گزارش این دپارتمان عنوان شده که رمزارزها با تسهیل گسترده فعالیت‌های غیرقانونی از جمله فرار مالیاتی، مشکلات قابل ملاحظه‌ای به وجود آورده‌اند. بنابراین جمع‌آوری اطلاعات در مورد این معاملات می‌تواند مشکلات مربوطه را کاهش دهد.