0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
اخبار و مقالات
  • 640
  • 1167 مرتبه
گوشی ۱۵۰۰ دلاری کوالکام در بررسی DxOMark آیفون ۱۲ پرو مکس را شکست داد

گوشی ۱۵۰۰ دلاری کوالکام در بررسی DxOMark آیفون ۱۲ پرو مکس را شکست داد

26/05/1400

این گوشی هوشمند ۱۵۰۰ دلاری کوالکام به دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی سونی IMX868 با دریچه دیافراگم f/1.8، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولترا واید با دریچه دیافراگم f/2.2 و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی تله‌فوتو با دریچه دیافراگم f/2.4 و قابلیت زوم اپتیکال ۳ برابر مجهز شده. دوربین سلفی این دستگاه ۲۴ مگاپیکسلی است، اما هنوز مورد بررسی DxOMark قرار نگرفته است.

این دستگاه در بخش عکاسی بخاطر فوکوس خودکار سریع و دقیق، نویز کم، دامنه دینامیکی بالا و وایت بالانس (تراز سفیدی) دقیق موفق به کسب امتیاز ۱۴۲ شده. این دوربین در بخش زوم به امتیاز ۷۴ دست پیدا کرده، اما با مشکلاتی مانند دقت پایین در رندر رنگ، وایت بالانس نه چندان مناسب دوربین تله‌فوتو و بافت نامناسب دست و پنجه نرم می‌کند.

اما در حالت کلی دوربین گوشی کوالکام در بخش بافت، دامنه دینامیکی و فوکوس خودکار عملکردی بالاتر از شیائومی می ۱۱ اولترا و آیفون ۱۲ پرو اپل داشته، با این حال در شرایط نوری ضعیف با کاهش جزئیات روبه‌رو هستیم.

این دستگاه در بخش فیلمبرداری توانسته امتیاز ۱۱۱ را به لطف فوکوس خودکار قدرتمند، رنگ‌های دقیق و لرزشگیر کارآمد کسب کند، با این حال در شرایط نوری ضعیف عملکرد آن کاهش می‌یابد.

Smartphone for Snapdragon Insiders با کسب امتیاز ۱۳۳ بالاتر از آیفون 12 پرو مکس با امتیاز 130 قرار گرفته، اما همچنان فاصله زیادی با هواوی P50 پرو با امتیاز ۱۴۴ دارد. پرچمدار هواوی در صدر جدول قرار گرفته است.