0
ثبت سفارش
تعداد
عنوان
اخبار و مقالات
  • 642
  • 1193 مرتبه
واتس‌اپ از ۱۰ آبان پشتیبانی از پلتفرم‌های قدیمی را متوقف می‌کند

واتس‌اپ از ۱۰ آبان پشتیبانی از پلتفرم‌های قدیمی را متوقف می‌کند

16/06/1400

پشتیبانی از این اپلیکیشن روی همه پلتفرم‌هایی متوقف می‌شود که در انتهای سال گذشته به عنوان حداقل پلتفرم لازم معرفی شده بودند. این فهرست شامل اندروید ۴.۰.۳ بستنی حصیری، iOS 9 و KaiOS 2.5.0 می‌شود.

اگر در حال استفاده از این پلتفرم‌ها هستید، تا تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۰ آبان ۱۴۰۰) فرصت دارید که دستگاه خود را آپدیت کنید یا در صورتی که امکان آپدیت ندارید، یک گجت جدید بخرید. واتس‌اپ می‌گوید حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از واتس‌اپ از ابتدای ماه نوامبر به اندروید ۴.۱ جیلی بیلی، iOS 10 و KaiOS 2.5.1 ارتقا می‌یابد.افزون بر این، واتس‌اپ به‌صراحت یادآور می‌شود که اگر آیفون شما جیلبریک شده، فرقی نمی‌کند که روی کدام نسخه از iOS هستید، چون این اپلیکیشن روی دستگاه‌تان کار نخواهد کرد.

از آن‌جایی که واتس‌اپ با این اقدام پشتیبانی از پلتفرم‌های خیلی قدیمی را متوقف می‌کند، این تغییر نباید اثر زیادی روی شمار بالایی از کاربران داشته باشد. با این حال، مطمئنا هنوز کاربرانی وجود دارند که از این نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کنند و حالا وادار به توقف استفاده از واتس‌اپ یا تعویض دستگاه خود می‌شوند. واتس‌اپ هم‌اکنون در حال کار روی چند قابلیت جدید از جمله واکنش به پیام‌هاست. اخیرا اطلاعاتی از این قابلیت فاش شده بود که می‌گفت ری اکشن به پیام ها ناشناس نیست و بقیه هم می‌توانند ببینند واکنش شما نسبت به یک پیام چه بوده است.

این شرکت اخیرا از سوی ایرلند به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا به جریمه‌ای ۲۶۷ میلیون دلاری محکوم شد. ترکیه نیز واتس‌اپ را به دلیل اتخاذ سیاست‌هایی که ناقض قوانین حفاظت از داده‌های این کشور بود، 197 هزار یورو جریمه کرد.